Pere saab peagi soetada maja keskklassi auto hinnaga

15. jaanuar 2001, 07:54

Hansapank ja Merko Ehitus lubavad tänast eramuturgu raputada revolutsiooniga, hakates peredele pakkuma soodsaid ühepereelamuid, mille laenutingimused on võrdsed keskklassi auto soetamise omadega, kirjutab Postimees.

Kui eelmisel aastal pidasid pankurid president Lennart Meri ideed pakkuda noorperedele kolme ja poole tuhande kroonise kuumaksuga ühepereelamuid utoopiliseks, siis nüüd on pankurid ja ehitusmehed astunud peaaegu et presidendi idee kandadele, pakkudes ligi sajaruutmeetrilisi eramuid, mille kuumaks algab 3800 kroonist.

Sellise kuumaksu juures saab praegu jõukamasse keskklassi kuuluv pere elamu päriseks alles 30 aasta pärast, kui perekond on kodu väljaostmiseks koos intressidega kulutanud enam kui miljon krooni.

Kohe ostes jääks eramu hind sõltuvalt projekti iseärasustest 400 000 ja 640 000 krooni vahele.

Tänaseks on sedasorti majadest valminud üks näidiselamu Tallinna lähedal Tiskres. Ühekorruselises elektriküttega puumajas on kolm magamistuba, avar elutuba, avatud köök, käimla ja du?iruumiga saun. Elutuppa on ehitatud ka kamin.

Eramu hinna määrab paljuski see, milliseid viimistlusmaterjale kasutada.

Peremaja projekti eestvedajate arvates sõltub elamu madal hind ning projekti edu eeskätt sellest, kas ehitaja ning finantseerija on saavutanud kokkuleppe kohaliku omavalitsusega.

Viimane peaks ehitajale kinkima uue pereelamurajooni rajamiseks vajalikud krundid ning oma kuludega ehitama kommunikatsioonid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing