EPL: Norra haiglad ootavad õdesid Eestist

24. jaanuar 2001, 08:47

Mitu suuremat Norra haiglat kinnitas koostöövõimalust Eesti õdedega, kui nad on eelnevalt läbinud norra keele ja erialakoolituse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti õdesid vahendav Norra ärimees Finn Radmann ütles eile, et Eesti õed lähevad tööle seitsmesse suuremasse Norra haiglasse. Võimalike tööpiirkondadena nimetas ta Oslot, Bergenit ja Trondheimi.

Trondheimi haigla infotöötaja Astrid Haudin kinnitas Eesti Päevalehele, et Finn Radmann käis nende haiglas läinud aasta sügisel küsimas, kas oleks õdesid tarvis. ?Ta jättis igati ausa ärimehe mulje ja Norras on tõesti meditsiiniõdedest puudus,? ütles Haudin.

Bergeni Haukelandi haigla üks juhte kinnitas, et nende poole on Radmann pöördunud sooviga leida tööd välismaalt tulevatele õdedele. ?Me vajame õdesid, kuid ainult siis, kui neil on keeleline ja erialaline väljaõpe,? ütles haigla peaarsti abi Martta Marhai. Ta lisas, et suur puudus on spetsialiseerunud õdedest. ?Kui Eesti õed neile tingimustele vastavad, siis ootame neid,? lausus Marhai.

Oslo ühe suurima haigla Aker vanemõe Ann-Elisa Upheimi sõnul pole tema Radmannist midagi kuulnud. ?Aga me oleme nõus vastu võtma Eesti õdesid,? lisas ta.

Eesti ajakirjanduse pahameelt ja umbusku mittemõistva Finn Radmanni sõnul algasid Eestiga sarnased õdede väljaõppekoolitused Lätis läinud aasta novembris ja Leedus nädal aega tagasi.

Praegu tegeleb ta enda sõnul lennukompaniidega soodustingimuste sõlmimisega, et õed saaksid iga mõne nädala tagant odavamalt Eestit külastada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing