Võlanõudjad pidasid Rootsi tankerile Tallinna lahel jahti

31. jaanuar 2001, 08:10

Rootsi tankeri Dalhena omanikult miljoneid võlakroone nõudvad firmad põhjustasid Tallinna lahel võiduajamise, kui eile hommikul selgus, et äsja aresti alla võetud tanker on Paljassaare sadamast juba kadunud, kirjutab Postimees.

Võiduajamine Rootsi laevakompaniile Dala Rederi AB kuuluva tankeri pärast algas hommikul kohe pärast seda, kui Tallinna linnakohus oli tööle hakanud.

Võlausaldajate esindajana kohtunikult tankeri arestiks luba taotlema läinud merekonsultatsioonifirma CMM selle ka sai, kuid Dalhenat enam Paljassaare sadamas polnud ning appi kutsuti piirivalve.

Piirivalveameti andmeil sõitis tanker Paljasaare sadamast välja kell 9.55 ning veidi vähem kui poole tunni pärast saadeti Kopli merebaasist Rootsi laeva teed ära lõikama piirivalvelaev Vapper.

Piirivalveameti pressiesindaja Urmo Kohv ütles, et kulusid üksnes mõned minutid, kui piirivalvelaev lõikas Dalhena tee Kopli poolsaare tipu juurest ära ning käskis laeva kaptenil Tallinna reidile ankrusse jääda.

CMM juhatuse esimees Uno Laur võrdles juhtunut võiduajamisega, sest aega polnud palju. Tanker Dalhena saabus Tallinna üheks ööpäevaks ning samal ajal jõudis siia ka info, et selle omanikfirma Dala Rederi AB on raskes majandusseisus.

CMMilt palus laeva arestimiseks abi Saksamaal tegutsev Sartori Berger, kellele Rootsi laevakompanii on kokku mitu miljonit krooni võlgu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing