02. veebruar 2001, 00:00

Euroopa Keskpank (EKP) jättis eilsel istungil intressimäärad muutmata, sest puudub põhjus järgida Ühendriikide keskpanga Fedi poliitikat.

EKP jättis minimaalse refinantseerimismäära 4,75 protsendile, laenuintress jäeti 5,75 protsendile ning deposiidiintress 3,75 protsendile.

Uudisteagentuuri Bloomberg teatel ootavad EKP ametnikud enne laenukulude vähendamist kinnitust aeglustuvale inflatsioonile ja majanduskasvule.

Bloombergi küsitletud 25 analüütikust usub 19, et Euroopa Keskpank alandab intressimäärasid tänavu esimese poolaasta jooksul, kuid ükski analüütikutest ei pidanud tõenäoliseks, et keskpank langetab keskset refinantseerimismäära praeguselt 4,75 protsendi tasemelt juba sel kuul. Kaheksa analüütiku hinnangul võib keskpank repomäärasid langetada märtsi lõpus. ÄP Online

Ühendriikides paigutab üha rohkem investoreid raha võlakirjafondidesse, otsides ebastabiilsest aktsiaturust turvalisemat paika, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Ühendriikide suurim fondihaldur Fidelity Investments teatas, et nende võlakirjafondidesse voolas jaanuaris rohkem raha kui üheski teises kuus viimase viie aasta jooksul. Fondihaldurite seas teist kohta hoidev Vanguard Group kinnitas, et jaanuaris lisandus võlakirjafondidesse 1,75 miljardit dollarit (ligi 30 miljardit krooni), mis on viimase kahe aasta parim näitaja.

?Eelmistel aastatel, mil aktsiafondid saavutasid 20?30protsendilise tootluse, tundusid võlakirjafondid totrate ja mõttetutena,? ütles Moningstari fondianalüüsi direktor Russel Kinnel. ?Nüüd, kui tehnoloogiaaktsiatesse investeerinud fondid kaotasid mullu keskmiselt 33, on osad vahetunud ja võlakirjafondid taas au sees.? ÄP Online

Maailma suuruselt teine pank Deutsche Bank AG teatas ettevõtte struktuuri muutmisest, liites viis üksust kaheks, et tõsta panga kasumit.

Ühte üksusesse hakkavad kuuluma investeerimispanganduse ja korporatiivpanganduse divisjonid, teise jääb varahaldus ja jaepangandus. Töö kaotab 2600 töötajat.

Deutsche Banka on kritiseeritud jaepangandusdivisjoni tegevuse pärast, mis on investeerimispangandusest ja varahaldusest vähem tulus.

Ümberstruktureerimine säästaks 1,5 mld eurot (23,5 mld krooni) ja tõstab kasumit aktsia kohta aastas enam kui 15 kuni 2003. aastani. Deutsche Banki aktsia reageeris uudisele 6,4 langusega 98,21 eurole. ÄP Online

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing