Eesti tanklates müüakse solki

08. veebruar 2001, 09:01

Novembri lõpus võeti kaheteistkümnest Tallinna tanklast autofirmade liidu AMTELi eestvõttel kütuseproovid ja saadeti analüüsimiseks ühte Belgias asuvasse laborisse, kirjutab Eesti Ekspress.

Sel nädalal jõudsid Eestisse diislikütuse analüüside tulemused. Selgub, et kõige kvaliteetsemat kütust müüvad Statoil ja Texaco. Sealt tangitud kütus (vastavalt Järvevana ja Sikupilli tanklast) vastab eurostandardile EN590 ning ei ole kallim kui 'tavaline' diisel.

Ka Eestis valmistatud DIO-diisel on tasemel. Selle proove võeti kahe eri firma tanklast. Eesti normidega tuli DIO raskusteta toime ja jäi õige vähe alla eurodiisli nõuetele.

Põhiliste parameetrite osas vastas normidele ka Alexela tanklast pärit kütus, kuid selle algkeemispunkt oli diisli kohta üle igasuguste piiride madalal.

Ülejäänud kohtadest (Maardu Petkam, Tammsaare tee Lukoil, Mustakivi Milistol, Loo viadukti juurest ja ühest ametkondlikust tanklast) võetud proovid paistsid silma kehvade määrimisomadustega. Seejuures pakuti Loo tanklas lisaks DIO-le ja diislile müüa ka vedelikku nimega 'AK hele' - tõenäoliselt ahjukütust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing