Granaadiga koosolekut ähvardanud mees jäi vabadusse

06. märts 2001, 09:31

Novembris granaadiga Leie Laenu- ja Hoiuühistu nõukogu koosolekule tormanud mees sai kohtus viie aasta pikkuse tingimisi karistuse, kirjutab Sakala.

Kolga-Jaani vallas asuva laenu- ja hoiuühistuga saekaatri omandiküsimuse üle vaidlev Aarne Metsamart (52) kaotas 22. novembril ühistu nõukogu koosolekul enesevalitsuse, tormas koju ja naasis pool tundi hiljem granaadiga.

Koosolekul viibinud ühistu nõukogu liikmete ja tegevtöötajate sõnul oli Metsamart tagasi tulles teatanud, et keegi ei lahku ruumist elavana, ning visanud põrandale kaitsegranaadi F1 splindi.

Plahvatusest päästis toas olnud üheksat inimest vaid see, et mees ei lasknud lahti lõhkekeha päästikut. Ekspertide kinnitusel on kaitsegranaat F1 tugeva purustusjõuga ning plahvatuse korral poleks keegi elusana pääsenud.

Aarne Metsamart kinnitas kohtus, et intsident oli alguse saanud Leies asuva saekaatri omandivaidlusest.

Viljandi maakohus määras Aarne Metsamardile ähvardamise ning lõhkeaine ebaseadusliku omandamise ja vedamise eest viie aasta ja ühe kuu pikkuse vangistuse. Otsust ei pöörata täitmisele juhul, kui mees ei pane järgmise kolme aasta jooksul toime järgmist kuritegu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing