Heli Lehtsaar 14. märts 2001, 00:00

Kuna ehituse projekti veel pole, sai linnavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Martti Preem rääkida vaid üldisest kavast. Selle kohaselt asuvad tulevases keskuses Pärnu muusikakool, G. Otsa nimelise muusikakooli Pärnu filiaal ja muusikatarvete äri.

Kavandatavas hoones saab ruumid ka Pärnu Linnaorkester. Tegemist on polüfunktsionaalse kultuurikeskusega, kus saab korraldada konverentsegi, selgitas Preem.

Preemi andmeil ehitatakse kontserdimaja fassaadiga Vee tänava poole, maja ja muuseumihoone ette jääb väljak. Sillalt vaadates peaks mõne aasta pärast avanema kaunis vaade, sest jõe poolt jäävad paistma nii muuseum kui kontserdimaja, sinnapoole ehitisi ei planeerita, sõnas Preem.

Eesti Kontserdi direktor Aivar Mäe ütles, et hoone hinna arvutamisel tuleb 4000 ruutmeetrit pinda korrutada ruutmeetri maksumusega, mis on 15 000 krooni. Vajaminevast 60 miljonist peaks riigilt tulema 40, see tähendab kümne aasta jooksul igal aastal neli miljonit. Mäe sõnade kohaselt on ka Pärnu linnavalitsus nõus projektis osalema, kokkulepe on sõlmimisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing