Balti riikide spiikritest teenib enim Toomas Savi

15. märts 2001, 08:38

Riigikogu spiiker Toomas Savi, kaitseväe juhataja Tarmo Kõuts ning Tallinna linnapea Jüri Mõis teenivad ametipalgana tuhandeid kroone rohkem kui nende Balti ametivennad, kirjutab Postimees.

Postimehe tehtud uuringu kohaselt laekub Savi, Kõutsi ja Mõisa pangaarvetele iga kuu kokku 81 174 palgakrooni, nende kõige väiksema palganumbriga Balti kolleegid - vastavalt Läti Seimi spiiker Janis Straume, Leedu kaitseväe juhataja Jonas Kronkaitis ning äsja Tallinna külastanud Arturas Zuokas - saavad aga palgapäeval kolme peale kokku 54 104 krooni.

Peale armeejuhi, parlamendi spiikri ja pealinna meeri brutopalga palus Postimees kolme riigi ametnikel teatada ka presidendi, peaministri ja keskpanga juhi palganumbrid.

Vaatlusalusest tippjuhtide ja poliitikute seltskonnast teenib kõige suuremat palka Läti keskpanga juht Einars Rep?e, kelle ametipalk ilma lisatasude ja ametihüvedeta ulatub Postimeest konsulteerinud ekspertide hinnangul ligi 92 800 kroonini kuus.

Rep?e pole oma ametipalga täpset suurust avaldanud isegi Läti seimile ning on praeguseks ametlikult avalikustanud ainult oma sissetuleku koos lisatasudega, mis moodustab 175 466 krooni.

Rep?e Leedu kolleegi Reinoldijus Sarkinase palk on veidi rohkem kui 8800 krooni, Eesti Panga presidendil Vahur Kraftil 40 500 krooni kuus.

Eesti on Balti riikidest ainus, kus nii president, parlamendi spiiker kui ka peaminister saavad ühepalju palka.

Kolme Balti riigi tavakodanikest olid eelmise aasta III kvartali sissetulekute poolest esikohal Eesti elanikud (keskmine brutopalk 4694 krooni kuus) ja viimasel Läti elanikud (4313 krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing