Kütusest tingitud autoremont läheb maksma kümneid tuhandeid

16. märts 2001, 16:28

Seate ja Suzukisid müüva Japauto hooldekeskuse juhtaja Meelis Pajumägi sõnul purunevad diisliautodel kehva kütuse tõttu eelõige pihustid ja kütusepumbad, viimaste väljavahetamine maksab alates 30 000 kroonist.

Bensiiniautodel tuleb välja vahetada tihti katalüsaatoriseadet, mis maksab vähemalt 8 000-10 000 krooni. ?Ummistuvad ka sõelad ning kütusefiltrite ennetähtaegseid väljavahetamisi on ebanormaalselt palju,? rääkis Pajumägi.

Mitme bensiinimootoreid remontivate firmade esindaja sõnul on sagedasemaid rikkeid uuemate bensiiniautode mootorielektroonika ?hulluksminek?, mille tõttu kütusest saadava info põhjal hakkab mootor käituma valesti. Tõsisem rike on liigse vaiguga kütuse tõttu mootoriklappide kinni kiilumine. Samuti võib kvaliteedist tingituna sama marki kütuse kulu kõikuda isegi 20%.

Diislimootorite toitesüsteemi remontiva Karla Auto O.K. Diislikeskus töökoja juhataja Ants Timuski sõnul on diislipumpade ja pihustite remondi peamine põhjus kütuse kehv kvaliteet ning ettevõttel tööd sellega jätkub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing