Aiwa koondab enamiku töötajatest, viib tootmise Hiinasse

Inno Tähismaa 27. märts 2001, 15:30

Sarnaselt Rootsi Ericssoniga kärbib Jaapani Sony Corp tütarettevõte Aiwa Co lähiajal oluliselt kulusid, mis muu hulgas tähendab tootmise üleandmist Hiina ja teiste odava tööjõuga piirkondade lepingupartneritele.

Aiwa, millest 50,6% kuulub Sonyle, teatas, et koondab pooled töötajad ja sulgeb üheksast tehasest kaheksa. Selle sammuga üritab Sony muuta oma tütarettevõtte taas kasumlikuks. Aiwa sattus raskustesse pärast seda, kui elektroonika hinnad langesid. Aiwa juhiks sai tänavu endine Sony töötaja Masayoshi Moromoto.

Tulevikus toodavad enamuse Aiwa toodetest lepingupartnerid Hiinas ja teistes odava tööjõuga riikides. Selline strateegia on populaarne USAs, ent seni väga haruldane Jaapanis, kus ettevõtjad eelistavad ise omada tehaseid nii Jaapanis kui välismaal.

Aiwa 9 tehast asuvad Jaapanis, Malaisias, Indoneesias ja Wales`is. Kompanii ei täpsustanud, milline neist jääb alles. Tehaste sulgemine tähendab 4500-7500 inimese koondamist. Kompanii töötajate arv langeb praeguselt 10 000lt 4800ni.
Tehaste sulgemine lõpetatakse tuleva aasta märtsis.

Sony positsioneerib Aiwa odavate elektroonikakaupade tootjaks. 80ndate keskel viis Aiwa suure osa tootmisest jeeni kursi tugevuse tõttu välismaale, ent see strateegia end pikas perspektiivis ei õigustanud Aasia tootjate tugeva konkurentsi tõttu.

Allikas: Wall Street Journal

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing