Opositsioon nõuab peaminister Laarilt poolte ministrite vahetamist

02. aprill 2001, 08:40

Opositsioon algatab riigikogus peaminister Mart Laari umbusaldamise, kui pole tänaseks saanud valitsuselt kava vähemalt poolte ministrite väljavahetamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui enne esmaspäevast istungit pole valitsusremondist midagi kuulda või see meid ei rahulda, esitame Laarile umbusaldusavalduse,? lausus Keskerakonna aseesimees Peeter Kreitzberg. Tema sõnul tuleks tagasi astuda vähemalt pooltel ministritel eesotsas peaminister Mart Laariga.

Opositsioonipoliitikute hinnangul ei suuda valitsus oma mainet paari ministri vahetamisega puhastada, vaid peab tegema kogu kabineti põhjaliku uuenduskuuri. ?Halbade otsuste taga on kogu valitsuskabinet,? märkis Kreitzberg.

Rahvaliidu aseesimehe Ants Käärma sõnul pole see kindlasti opositsiooni jaoks piisav, kui kaks end kõige enam kompromiteerinud ministrit peavad võib-olla lahkuma.

?Me ei saa olla rahul, kui ühed jäävad süüdlaseks ning teised pestakse puhtaks. Suur osa ministritest on halvasti töötanud ja mõned koguni väga halvasti. Paraku tuleb selline hinnang anda ka peaministrile,? rääkis Käärma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing