Jürgenson soovib reisirongiliikluse osalist taastamist

02. aprill 2001, 11:09

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson tunnistab sarnaselt peaministriga, et reisirongiliikluse sulgemine oli viga, mis tuleks parandada.

Jürgensoni sõnul tuleks leida võimalus lisada Tallinn-Tartu-Valga liinile veel üks rong, taastada ühe rongiga liiklus Tallinn-Narva liinil ja lisada ka üks rong Tartu-Elva liinile.

Kui Riigikogu teeb vajalikud otsused, võiks reisirongiliiklus nimetatud mahus taastuda 2002. aasta jaanuaris. 'Ma ei välista ka varasemaid tähtaegu, näiteks käesoleva aasta suve,' märkis Jürgenson.

Riigikogus arutab võimalikku rongiliikluse taastamist täna aselleks moodustatud komisjon. Jürgensoni sõnul võib riigikogu maha võtta piirangu, mis ei luba Edelaraudteele kümneks aastaks eraldatud 845 miljoni krooni suurust dotatsiooni kasutada reisiringide doteerimiseks Eesti Raudteele kuuluval infrastruktuuril. See tähendaks, et hõrendades liiklust Tallinn-Pärnu ja Tallinn-Viljandi suundadel on võimalik taastada osaliselt liiklus Tallinn-Tartu, Tallinn-Narava liinidel ja Kagu-Eestis. Teise võimalusena võib Riigikogu anda raha juurde reisrongiliikluse toetuseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing