Mölder kantis Muraste mõisa läbi nelja tehingu oma õele

09. aprill 2001, 08:42

Vähem kui poole miljoni krooni eest Punaselt Ristilt Muraste mõisa ostnud Paldiski endine linnapea ja Punase Risti praegune peavarahaldur Jaan Mölder tegi sellest elukaaslasest notari abil nelja tehinguga 100 000 krooni väärtuses kingituse oma õele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Jaan Mölder ostis Harku vallas asuva Muraste mõisa Punaselt Ristilt 1998. aastal 461 520 krooni eest. Tehingu kinnitas tema elukaaslane, notar Sirje Velsberg.

Aasta hiljem, 1999. aasta märtsis müüs Mölder mõisa kõigest 150 000 krooni eest naabrimehele, Paldiski Põhjasadama direktorile Heldur Suunile, kes omakorda kinkis selle juba kahe nädala möödudes Mölderi elukaaslase õele Urve Õimule.

Õim kinkis mõisa vahetult enne selle põlemist 2001. aasta veebruaris Jaan Mölderi õele Jane Mölderile. Lepingu juures on märge, mis võimaldab Jane Mölderil mõisa aluse maa erastada ja kinnistada.

Kõik neli tehingut on vormistanud Tallinnas Mere puiesteel asuv notaribüroo Ottas ja Velsberg.

Jurist Aivar Pihlaka sõnul ei ole mõisa puhul tegemist ratsionaalsete tehinguga. ?Tavaliselt on selliste tehingute mõte tekitada heauskne omanik ja takistada vara müügi tühistamist,? ütles Pihlak.

Juristi sõnul sõlmitakse sääraseid tehinguid siis, kui omanik kardab, et keegi vaidlustab tema omandisuhte.

Lisaks pääseb müüja tulumaksustamisest, müües vara odavamalt kui ta vara ostis. Samuti väldib vara kinkija tulumaksu. Kinkelepinguid on ka raskem tühistada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing