Keskpanga hinnangul on tulevik veelgi ebamäärasem

11. aprill 2001, 12:22

Eesti Panga hinnangul on aasta algusega võrreldes ebamäärasus nii maailmamajanduse kui Eesti majanduse tuleviku osas suurenenud.

?Maailmamajandus ja rahapoliitiline keskkond on heitlikumad kui aastal 2000. Ebamäärasus tundub olevat veelgi suurem kui aasta algul. Vaevalt on Eestil alust oodata stabiilset väliskeskkonda,? tõdes keskpanga majanduspoliitika allosakonna juhataja Andres Saarniit.

Saarniidu sõnul on maailmamajanduse kasv ootuspäraselt aeglustunud, kasvuprognoosid on veelgi ettevaatlikumaks muutunud. ?USA majanduse väljavaadetega seotud kahtlused on hetkel suuremad kui kunagi varem. Kosutav on aga kuulda, et europiirkonna majanduskasv peaks olema siiski üle 2,5%. See on meile hea uudis,? ütles Saarniit.

Kuid ta lisas, et eurotsooni kasvuprotsent üle 2,5 arvatakse suuresti tuginevat sisemaisele nõudlusele, mistõttu on Eesti kui eksportija jaoks oluline, kuivõrd on see nõudlus seotud impordiga. ?Europiirkonna majanduskasv pikemas perspektiivis üle 2,5% on meie jaoks siiski päris normaalne majanduskeskkond,? ütles Saarniit.

Tähelepanu vääriva seigana tõstis Saarniit esile asjaolu, et käesoleva aasta algul on Soomest saanud veelgi olulisem Eesti kaubanduspartner kui mullu. Rootsi osatähtsus on vähenenud või siis pole kasvanud nii kiiresti kui kaubavahetus üldiselt. Seega on Soome majanduses toimuv muutunud Eesti tulevikule senisest veelgi olulisemaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing