Tartu Vanemuine loobub näitlejatest

19. aprill 2001, 09:01

Vanemuise teatri juhtkond võib hooaja lõpul loobuda vähemalt 15 artisti ning koorilaulja teenetest. Samas otsitakse teatrisse koorilauljaid konkursi abiga, kirjutab SL Õhtuleht.

?Ausalt öelda oli see paras ootamatus, et minuga lepingut ei pikendata,? tunnistab üks koondatavaist Mait Trink. ?Mina ja minu naine saime vastava teatega paberid kätte.?

Koos abikaasaga on Mait Trink teatri leival hooaja lõpuni. Mõlemad on palgal koorilauljatena. Mis neist edasi saab, ei osanud nad eile ennustada.

Lõppenud lepingutega lauljate asemele otsib teater uusi hääli. ?Koorilauljate konkurss on välja kuulutatud,? teadis Trink.

Lisaks koorilauljatele võib teater loobuda ka mõne solisti, draamanäitleja ja balletiartisti teenetest. Kinnitamata andmetel kaalub teater näiteks Ülo Vilimaaga lepingu lõpetamist. ?Temaga on kõik veel lahtine,? täpsustab teatri direktor Jaak Viller. ?Kõik on alles läbirääkimiste tasemel.?

Direktor möönab, et teater on kuulutanud konkursi uute koorilauljate leidmiseks. Sellel võivad aga vabalt osaleda ka endised artistid, kelle leping on lõpetatud või lõpetamisel. ?Kui nad laulavad uued tulijad ümber, siis võtame vanad tegijad igal juhul tagasi,? lubab Viller.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing