Reformierakond soovib Mõisa lahkumist

27. aprill 2001, 08:07

Tallinna võimuliidu üks osapooli - Reformierakond - lükkab tagasi Isamaaliidu rahupakkumise ning valmistab ette avaldust, mille põhipunktiks on nõudmine, et Jüri Mõis lahkuks linnapea kohalt, kirjutab Postimees.

Reformierakonna juhatuse anonüümsust palunud liige kinnitas, et niisugune avaldus on tõepoolest ettevalmistamisel. ?Maksimaalselt nädalapäevad ootamist ja see on valmis,? lisas ta.

Postimehe andmetel tunnistab reformierakondlaste avaldus Tallinna linna juhtimises tekkinud olukorra kriitiliseks ning pingete ühe leevendusena peab õigeks isamaaliitlase Mõisa lahkumist linnapea kabinetist.

?Olgu kaitse- ja keskkriminaalpolitsei ning FBI ametlikud raportid kuitahes leebed, ent isegi peaminister Laar ja siseminister Loodus tunnistasid, et siseministeerium on jätkuvalt huvitatud Mõisa sagedase kaaslase ärimees Meelis Lao jälgimisest,? sõnastas Reformierakonna esindaja peamise etteheite Mõisale. ?Jah, see on eetiline probleem, aga linnakodanikele peab olema linnapea tegevus arusaadav ja praegu ta seda ei ole.?

Mõisa tagasiastumise nõue ei tähenda Reformierakonna lahkumist Tallinna senisest võimuliidust või soovi seda võimuliitu muuta. ?Koalitsioonil pole häda midagi ja see ei ole tõsiseltvõetav, et ainult Mõis suudab seda koos hoida,? kinnitas Reformierakonna üks juhtpoliitikuid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing