Tööõnnetusi põhjustab eelkõige kukkumine

07. mai 2001, 13:35

Tänavuse aasta viie esimese kuu kokkuvõte tööõnnetustest näitab, et kõige rohkem on rasked tööõnnetused tingitud kõrgelt kukkumisest (35 juhtumit 200st), võrdselt 17 tööõnnetust olid tingitud kukkumisest trepil, territooriumil ja tasapinnal. Kokku seega 86 rasket tööõnnetust kukkumise läbi ehk ligi pooled kõigist juhtumitest, teatas Tööinspektsioon.

Kukkumine on põhjustanud juba aastaid kõige enam raskeid tööõnnetusi (ligi kaks viiendikku), teisel kohal on õnnetuste tekitajana seadmete liikuvad osad (ligi viiendiku ulatuses).

Kukkumine oli tänavu viiel korral põhjuseks surmaga lõppenud tööõnnetuses (tööl on kokku surma saanud 11 inimest).

Kukkumine, komistamine ja libisemine on kõige suuremaks probleemiks ka kogu Euroopas, näitavad Eurooa tööohutuse ja töötervishoiu ameti andmed. Aastas saab tööõnnetustes üldse surma ligikaudu 5 500 inimest ja vastava kindlustuse aastakulud on umbes 20 miljardit eurot.

Seda kõike silmas pidades on Euroopa tööohutuse ja töötervishoiu amet välja kuulutanud ulatusliku infokampaania, mis lõpeb tööohutuse ja töötervishoiu nädalaga oktoobris.

Eurovolinik Anna Diamantopoulou, kes vastutab tööhõive ja sotsiaalasjade eest, ütles kampaania eesmärke tutvustades, et liialt paljud eurooplased maksavad oma elujärje hoidmisel tervise või isegi eluga. Tööõnnetustest põhjustatud majanduskulud on küll suured, kuid inimeste tervis maksab rohkem.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing