Narva Elektrijaamad valis põlevkiviõli segamisseadme ostja

09. mai 2001, 16:22

Narva Elektrijaamad valis põlevkiviõli segamisseadme ostukonkursi võitjaks AS-i Modulwest.

Riigihankekonkuss põlevkiviõli segamisseadme ostmiseks ja paigaldamiseks õlitehasele, kuulutati välja selle aasta märtsis. Konkursi lõpptähtajaks, 17. aprilliks, saabus kaks pakkumist- üks firmalt AS Modulwest ja teine AS-lt Eesti Energomontaa?. Kelledest esimese pakkumine osutuski sobivamaks. Antud ostu hind jääb 600 000 eesti krooni piiresse.

Põlevkiviõli segamisseade on õlitehasele vajalik kaubafraktsioonide valmistamiseks. Sarnast seadet õlitehasel varem ei olnud ning tehases segati õli kokku mahutites. Uus seada võimaldab aga tunduvalt kiirendada kaubaõli kokkusegamist.

Põlevkiviõli ostavad Narva Elektrijaamade õlitehaselt peamiselt Eesti katlamajad. Tehas toodab lisaks kütteõlidele ka teebituumenit, mida kasutatakse Eesti siseselt teekatete ehitamiseks ja remondiks ja uttegaasi, mida kasutatakse Eesti Elektrijaamas täiendava kütusena elektrienergia tootmiseks.

Möödunud majandusaastal tootis Narva Elektrijaamade õlitehas 8712 tonni põlevkiviõli, mis on 33% rohkem kui 1999/2000. majandusaastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing