Tallinna linn ostab 2 mln krooniga loozhi Saku suurhalli.

16. mai 2001, 14:40

Tallinna linnvalitsus otsustas tänasel istungil eraldada reservfondist kaks miljonit krooni loozhi ostuks Saku suurhalli.

Linnapea Jüri Mõis tõdes pressikonverentsil, et selline otsus võib tekitada vastakaid tundeid ning on poliitiliselt kergelt rünnatatav. Kuid samas Mõisa sõnul tegemist linnapoolse toetusega suurhalli rajamiseks lisaks kokkulepitud kohustusele
finantseerida halli infrastruktuuride rajamist 22, 4 miljoni krooniga.

Eelmisel nädalal otsustas linnavalitsus samadel motiividel osta loozhi Lilleküla jalgpallistaadionil, lisas Mõis.

'Linna üks tähtsamaid funktsioone on esindusfunktsioon ning selleks on olemas vajalik atribuutika. Ajas funktsiooni sisu muutub, samuti atribuutika,' selgitas Mõis praeguseid põhimõtteid vähendada ainult linnale kuuluvaid meelalahutuskohtade arvu ning toetada spordirajatiste ehitamist.

'Piltlikult öeldes oleme vahetanud Lagle talu ja Särgava residentsi jalgpallistaadioni ja suurhalli loozhidega,' lausus Mõis.

Lagle talu müügist sai linn 6 miljonit krooni. Mõisa sõnul on müügiprotsessis ka Särgava residents, mille eest loodetakse saada vähemalt 15 miljonit krooni.

Linnapea sõnul on linn tänavu kokkuhoidlikult käitunud reservfondi summadega ning seetõttu sai sealt ka raha loozhide ostmiseks võtta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing