Börsiülevaade: turg optimistlik, kuid võib pakkuda ootamatusi

18. mai 2001, 09:45

Euroopa turud on peale maailma ühe juhtiva arvutitootja Delli esimese kvartali majandustulemusi ja tuleviku väljavaateid veidi negatiivselt meelestatud. Tallinnat ei peaks selline väike melanhooliahoog eriti häirima ning täna peaks jätkuma möödunud päevadele omane optimistlik, aga kohati ootamatu kauplemine.

Väga suured plokktehingud Norma <GR#EE.NORMA> aktsiatega tõstsid eilse börsi päevakäibe 67,5 mln kroonini, mis on suurim päevakäive peale eelmise aasta 14 septembrit kui SE-Bankenile osteti börsilt Eesti Ühispanga aktsiad kokku.
74 börsitehingu käigus küündis Norma aktsiate käive 60,5 mln kroonini, mis on võrdne 8,6%i ettevõte aktsiapakiga. Peale üleeilset 6%st kukkumist lõpetas aktsia eile 54 kroonil ehk 3,9% omadega plussis.

Suure käibe tagamaid tuleb otsida eelmise kuu optsiooni-statistikast, mille alusel tehti ettevõtte aktsiale sellesse kuusse palju tulevikutehinguid. Kuna optsiooni-tehingutega kaasnevalt tuleb riskide maandamiseks teha tehinguid ka reaalsete aktsiatega, siis selle tagajärgi näeme hetkel ka börsil.

Kuna täna ostetud Norma aktsiad enam dividende ei saa, peaks firma aktsia langema 5 krooni suuruse dividendimakse jagu. Kuna aktsia on pakkunud aga kahel viimasel päeval suuri üllatusi, siis oleks kindlam öelda: elame-näeme.

USA Keskpanga intressikärpele reageerinud Euroopa ja USA turud lõid eile positiivse ja rõõmsa meeleolu ka Tallinna börsile.
Esimest korda kahe kuu jooksul ronis 80 kroonist kõrgemale Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, sulgudes 80,75 kroonil ehk 2,2% plussis. Võib arvata, et Telekom on järgmine aktsia, mille peale investorid suurte dividendide saamise himus panustama hakkavad.
Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia kerkis 0,3%, 148,50 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing