Välisministeerium on jätnud setude viisad unarusse

24. mai 2001, 08:38

Välisministeeriumi konsulaarosakond ei anna Kagu-Eesti inimestele infot, mis on saanud Petseri viisa soovijate lisanimekirjast. Üle tuhande inimese ootab viisat, et korrastada omaste matmispaiku, külastada sünnikodu või sugulasi, kirjutab Maaleht.

?Andsime täiendava viisataotlejate nimekirja välisministeeriumi konsulaarosakonda kontrollimiseks novembri lõpus. Siiani on vaikus, kuigi asi lubati poolteise kuuga joonde ajada,? ütles Räpinas viisade vormistamisega tegeleva OÜ Kagukaar esimees Jüri Vaidla.

Vaidla on püüdnud konsulaarosakonnast telefonitsi infot saada, kuid probleemiga tegelev vanemreferent Heiki Samel olevat pidevalt komandeeringus. Kirjalikele avaldustele aga vastust ei tule.

Räpina linnavolikogus piirialade koostöökomisjoni esimehena tegutseva Vaidla sõnul soodustaks Eesti ja Venemaa piirialade elanike tihe koostöö sugulussidemete tasandil ka kohalike omavalitsuste vahel paremat üksteisemõistmist ja arendaks piirkonda. Seetõttu on konsulaarosakonna käitumine talle iseäranis arusaamatu.

Sügisel lõpevad aastased viisad 4000 inimesel, kes said need esimese nimekirja alusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing