Viljandis pääseb varsti jalgrattaga kooli ja kesklinna

25. mai 2001, 08:51

Viljandi volikogu asub täna kinnitama linna jalgrattateede arendamise skeemi, mis hõlmab kõiki linnaosi ja haridusasutusi, kirjutab Sakala.

'See skeem on nagu üldplaneering, mis ütleb, mida oleks vaja teha,' selgitas linnavalitsuse vanemarhitekt Olav Remmelkoor. 'Plaan aga ei ütle, millal ja kuidas teid teha tuleks.'

Arhitektuuriametis välja töötatud skeemi järgi rajatakse Viljandisse rattateed nii, et rattur pääseks igast linnaosast ohutult kesklinna ja teistesse linnaosadesse.

Plaanil on ära märgitud ka haridus- ja spordiasutused ning kaubanduskeskused, mille juurde peaks edaspidi rattaga sõita saama.

Remmelkoore sõnul võiks nende keskuste juurde luua ka valvega jalgrattaparklad. 'Minu arvates peaks edaspidi olema nii, et jalgrattur sõidab spordihoonesse võistlust vaatama ning jätab selleks ajaks ratta parklasse,' rääkis ta.

Viljandi volikogu linnamajanduse ja keskkonnakomisjon on rattateede skeemi heaks kiitnud, ehkki see tekitas komisjoni aseesimehe Tõnis Kortsu sõnul nõupidamisel palju küsimusi.

Rattateede võrgustiku kiiret sündi Korts ei ennusta. 'Kolm kuni viis aastat kulub selleks Viljandi eelarvet arvestades kindlasti,' arutles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing