Elva klaasitehas rajab uue tootmishoone

11. juuni 2001, 08:05

Autoklaasitootja Saint-Gobain Sekurit Eesti AS rajab aasta lõpuks Elvasse uue ligi 70 miljonit krooni maksva tootmishoone, laiendades tuuleklaaside müüki Hollandisse, Saksamaale, Austriasse ja Poolasse, kirjutab Tartu Postimees.

Saint-Gobain Sekurit Eesti ASi (endise ASi Elvex) juhataja Andi Kasak ei soostunud avalikustama, kui palju kasvab esiklaaside tootmise maht, kuid ütles, et praegusele 9000 ruutmeetri suurusele tootmispinnale lisandub 2000 ruutmeetrit.

Ka ei soovinud Kasak öelda, kui palju lisandub klaasivabrikusse töötajaid. Praegu on Elva tehases 120 palgalist.

?Teeme teatud uuendused tehnoloogias, aga mitte nii olulised, et need muudaksid kvaliteeti,? rääkis Kasak. ?Töötajaid oluliselt juurde ei tule, aga tootmisliinide võimsus kasvab, efektiivsus suureneb. Sisuliselt muutub osa lepingulisi töötajaid alalisteks töötajateks.?

Eelmine, samuti 70 miljonit krooni maksma läinud küljeklaasitehas valmis Elvas Kirde tänava ääres aasta eest ning võtab enda alla 4000 ruutmeetrit.

Andi Kasak ütles, et praegu pole ette näha autoklaasivabriku üldpinna kasvu pärast juunis kerkima hakkava tehase valmimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing