Kihnu rahvamaja ehitajad ja arhitektid läksid tülli

11. juuni 2001, 08:28

Kihnu rahvamaja projekteerijad Leonhard Lapin ja Toomas Rein ootavad kultuuriministrilt ehituse peatamist, sest arhitektid ei ole nõus sellega, kuidas firma FKSM neid tõrjudes maja on ehitanud, kirjutab Pärnu Postimees.

Kultuuriministeeriumi kantsler Margus Allikmaa soovitas reedel Kihnu vallavolikogu esimehel Johannes Leasel rahvamaja edasi ehitada, olla nõudlike arhitektidega jahedalt viisakas ja muretseda hoopis selle pärast, et rahvamaja ehituse lõpule viimiseks raha saada.

Kultuuriministrile saadetud kirjas väidavad Lapin ja Rein, et esmalt ei hoitud neid ehitusega kursis.

Seejärel selgus, et ehkki autoriõiguse asjatundjad tunnistasid projekti nende omaks, on kokkuhoiu mõttes tehtud nii suuri muudatusi, et nemad ei ole nõus, et hoone sellisena valmib.

?See on autoriõiguse jõhker rikkumine,? ütles professor Lapin Pärnu Postimehele. ?Leas mängis vähempakkumisel ehitusõiguse FKSMi kätte, sest see maksis talle ehitusmaterjalide Kihnu transportimise eest. Selle riigihanke loo pärast vallandati vallavanemgi.?

Vallavolikogu esimees Leas kinnitab, et hoopis arhitektid pole eelmisest talvest saadik huvi tundnud, mis ehitusel toimub.

?Nad tahavad ainult raha,? kurtis Leas.

Vallavolikogu esimees ütles, et vastupidiselt esialgsetele kokkulepetele nõudsid arhitektid tööjooniste eest topeltsummat, mida nende kolleegid nimetavad ennekuulmatuks. ?Ei saanud ja nüüd pahutsevad,? lisas Leas.

Pärnu maavalitsuse ehitusnõunik Ain Birk kinnitas, et rahvamaja saab kindlasti valmis ning praegune tüli on Lease ja Lapini omavaheline asi.

Lapin ähvardab Least, FKSMi ja maavalitsust maja avamata jäämise ja kohtuga. Ta lubab Valgeristi ordeni kavalerina helistada ka president Lennart Merile ja nõuda, et president rahvamaja avamisele ei läheks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing