Pärnu ootab tänavu 300 000 suvekülalist

14. juuni 2001, 08:29

Ilmataadi tujudest hoolimata prognoosivad võõrustavad pärnulased, et suvi toob külla 300 000 inimest, kirjutab Pärnu Postimees.

Et eelmisel suvel käis kuurortlinnas 300 000 inimest, julgeb Pärnu linnavalitsuse välissuhete ja turismi nõunik Tiina Kiibus prognoosida selleks aastaks sama arvu. ?Välismaalased tulemata ei jää, küll aga koordineerib ilm eestlaste tulekut kuurortlinna,? ütles Kiibus.

Et külm ilm mõjutab siseturismi, kinnitas Best Western hotelli Pärnu müügijuht Tiina Andresson. Võrreldes talvega müüb Pärnu suvi end hästi. Andresson tõi võrdluse, et kui jaanuaris oli hotelli täitumus 12 protsenti, siis juulis on see arv 98. ?Välismaalane on kindel kaup ja jääb harva tulemata,? sõnas ta.

Ammende villa müügijuht Ann Veltson kinnitas, et harilikult on nädalalõpud broneeritud, nädala keskel vabu kohti leidub. ?Üldiselt on suvel pool külastajaist välismaalased,? rääkis ta.

Kõige suurema kohtade arvuga Estonia omapära on toimimine nii hotelli kui taastusraviasutusena, seal on 264 kohta.

Kiibuse ütlust mööda meelitavad taastusraviasutused Pärnusse aastas 40 000 klienti. ?Suvel on puhkuse ja ravi ühendanuid kolm ja pool tuhat,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing