Minister Jürgenson palus Saaremaa Laevakompaniilt vabandust

18. juuni 2001, 08:08

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson vabandas Saaremaa Laevakompanii (SLK) ees, kuna ministeeriumi pressiesindaja oli seadust valesti tõlgendades soovitanud laevafirmal vedada soodustingimusel õpilasekskursioone, kuigi seadus seda ei luba, kirjutab Meie Maa.

Ministeeriumi pressiesindaja Kuldar Väärsi avaldas mai lõpul ajalehes Meie Maa arvamusartikli ?SLK otsustab ise soodustuste andmise õpilasekskursioonidele?. Väärsi viitas kirjutises, et ?kuigi uus ühistranspordiseadus lubab vedajal, kes saab riigilt sihtotstarbelist toetust, teha soodustusi vaid teise lepingupoole ehk riigi nõusolekul, on alusetu arvata, et luba peab küsima ka iga koolilapsi ekskursioonile sõidutava bussi odavamalt ülesõidutamise jaoks?.

Väärsi soovitas SLK-l õpilasekskursioone soodustingimusel vedada, kuigi varem on riigiametnikud korduvalt osutanud, et soodustuste tegemine tuleb lõpetada.

Laevakompanii hinnangul läbis kogu Väärsi kirjutist arusaamatu mõte, et SLK ei pea mitte alati oma tegevuses lähtuma seadustest. Et saada selgust, kas Väärsi kirjutis väljendab teede- ja sideministeeriumi ametlikku seisukohta või oli tegu tema isikliku arvamusega, pöördus SLK minister Jürgensoni poole ametliku järelepärimisega.

Ministeerium reageeris SLK päringule neljapäeval: ?Vabandame teie ees eksitava artikli pärast, mis ilmus Saaremaa päevalehes Meie Maa. Artikli autor eksis seaduse tõlgendamisel. Ühtlasi loodame, et edaspidi selliseid olukordi ei teki,? teatasid Jürgenson ja Leivo oma seisukoha ministeeriumide puhul haruharva ette tuleval vabandaval toonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing