Foorumi kauplused ostnud Tiimari-kett Eestis konkurentsi ei näe

19. juuni 2001, 12:41

Eestis tegutseva Foorumi kauplusteketi ostnud Soome Tiimari tegutsemisvaldkonnas omanike hinnangul konkurents Eestis puudub.

<pilt#AivarMinumets_KimHanslin.jpg#Foorumi keti endine suuromanik Aivar Minumets ja Tiimari OYj tegevdirektor Kim Hanslin#200#118#0> Tiimari ketti Eestis juhtima asuv Foorumi keti endine suuromanik Aivar Minumetsa sõnul konkureeris Foorum kodutabekaupade osas küll kaubanduskeskuste majapidamisosakondadega, kuid Tiimarile ta selle omapära tõttu võistlejaid ei näe.

'Neil pole Soomes ega ka Eestis otsest konkurenti,' lisas ta.

Paberi- ja kinkekaupade kauplustekett Tiimari OYj tegevdirektor Kim Hanslini on nende klientidest 90% naised ja tütarlapsed ning samale sihtgrupile suunatult on kontsernil plaanis laieneda lisaks Balti riikidele ka Poolasse, Sakamaale, Venemaale ja samuti Põhjamaades.

Eestis saab Tiimari ostutehinguga 22 kauplust, neist 6 jätkavad Foorumi nime all. Sel aastal plaanib Tiimari avada kaks kauplust Tartus.

Tiimari eelmise aasta käive oli ligikaudu miljard krooni, ettevõttel on juba Soomes 145 kauplust ja Rootis 18 kauplust.

Foorumi ketti majandava Forumkaup OÜ käive oli mullu 71 miljonit ning kasum ligi 2 miljonit krooni. Ketti kuulub 22 kauplust, millest 4 olid frantsiispõhimõttel tegutsevad Tiimari poed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing