Vene kalalaev Tallinnas pandi aresti alla

09. juuli 2001, 09:14

Rahvusvaheline Transporditöötajate Ametiühing (ITF) otsustas arestida Tallinnas viiendat kuud seisva Venemaa kalalaeva Andrei Markin, et enamus meeskonnast pääseks koju ja laeva saaks võlgade katteks maha müüa, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Ootame vaid ITFi Londonis asuvast peakorterist dokumente, et linnakohtusse laeva arestimiseks hagiavaldus esitada,' lausus Veetransporditöötajate Ametiühingute Föderatsiooni (VAF) esimees Ilja Donov. Tema sõnul on hagiavalduse esitamine paari päeva küsimus.

ITF peab enne hagiavalduse esitamist saatma VAF-ile garantiikirja, et maksab juristide ja kalalaeva valvama jääva viie meeskonnaliikme palga.

Viiendat kuud Tallinna Vene-Balti sadamas seisvale Andrei Markinile on 23-liikmelisest meeskonnast jäänud 16 meest, ülejäänud on Vene saatkonna abiga juba koju sõitnud.

3. märtsist sadamas seisva kalalaeva omanik, Peterburi firma Plejada on meeskonnale võlgu enam kui pool miljonit krooni. Veel kahele sama alusega sõitnud meeskonnale võlgneb Plejada 1,2 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing