Justiitsministeerium tahab hakata kontserniks

13. juuli 2001, 12:51

Justiitsministeerium kavatseb 2002. aasta alguseks oma haldusala majandamisel üle minna kontsernipõhisele juhtimisele, teatab ministeerium oma pressiteates. Alanud reformide käigus on ametist vabastatud 21 ministeeriumi töötajat.

Kontsernipõhine juhtimine koos struktuurireformidega toob kaasa senisest iseseisvamad allasutused, säilitades samas nende integreerituse ja koordineeritud koostöö. Kõige suuremad muutused toimuvad raamatupidamises, kus hakatakse rakendama konsolideeritud finantsarvestust.

Justiitsministeeriumi siseaudiitori Ott Pommeri sõnul on kontsernipõhise juhtimise eeliseks, et allasutused on suhteliselt sõltumatud ning saavad pühenduda sellele, mida nad kõige paremini oskavad - juhtida oma tööd ja lahendada igapäevaprobleeme. 'Et kõik liiguks siiski ühes suunas, suureneb

Justiitsministeeriumi strateegiline roll: näiteks tähendab see seda, et Justiitsministeerium seab kohtule teatud eesmärgid ja annab vahendid nende täitmiseks, kuid eesmärkide saavutamisega tegeleb kohus iseseisvalt,' seletas Pommer. Uue süsteemi rakendamiseks otsib Justiitsministeerium kompetentset finantsjuhti.

Kontsernipõhist juhtimist kasutatakse enamikes suurettevõtetes, mis tegutsevad üheaegselt erinevates valdkondades. Kuna ettevõtte juhtkonnal on väga raske olla kompetentne kõigis valdkondades, delegeeritakse operatiivjuhtimine allapoole ning tegeletakse peamiselt üldiste tegevussuundade määratlemise ja eesmärkide püstitamisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing