Norra ajaleht soovitab Baltimaadesse investeerida

30. juuli 2001, 08:42

Norra ettevõtted, kellel napib tööjõudu, peaksid kolmapäevase Aftenposteni kohaselt kaaluma tootmise viimist kolme Balti riiki, kirjutab Postimees.

Leht toob Baltimaid kiitvas artiklis teistele Norra ettevõtjatele eeskujuks Varner-grupi, Statoili, Orkla ja Linstow Eiendomi, kes Balti turul juba aktiivselt tegutsevad ja on investeerinud siia miljardeid kroone.

?Rong Baltikumi juba sõidab. Väidan, et lähema saja aasta jooksul ei tule meil kunagi selliseid võimalusi kaubanduseks ja investeerimiseks kusagil lähipiirkonnas,? kommenteeris Norra arengu- ja koostööministeeriumi kunagine riigisekretär ning Euroopa arengupanga eksdirektor Helge Kringstad.

Kringstad osales äsja Norra Investeerimispanga ekspertgrupis, mis esitas raporti kolme Balti riigi majandusolukorrast. Rootsi ja Soome ettevõtted on ammugi tabanud ära uued võimalused Baltimaades ja investeerimine on suurenemas ka Norra ettevõtete puhul, märkis Kringstad.

Norra Kaubandus- ja Tööstusliidu andmetel on Norra jätnud seni kasutamata kauplemispotentsiaali Baltikumiga. Võrdlus teiste Põhjamaadega näitab, et Norra võiks suurendada eksporti Eestisse 37 protsenti ja Leetu isegi 77 protsenti.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing