Kõrvetav karuputk laiendab oma leviala

01. august 2001, 09:38

Viljandi haljastusarhitekti andmetel on Viljandis järjest suuremat kasvupinda haaramas mürgine Sosnovski karuputk, kirjutab Sakala.

'Kui eelmisel aastal tuli neid tõrjuda ainult Kösti orus, siis tänavu on kasvukoldeid kogu linnas,' teatas haljastusarhitekt Ursula Mikkor.

Sööda- ja meetaimena Eestisse toodud putk levib kulutulena kõigil hooletusse jäetud maadel.

?Alguses moodustab karuputk näiteks mõnel sõnnikuhunnikul tiheda padriku ning hakkab siis kolooniast levima teeäärtele ja kultuurmaastikele,? kirjeldas Polli Aianduse Instituudi direktor Toivo Univer taime käitumist.

?Kui ta pääseb marjapõõsaste vahele, tuleb istandus likvideerida, sest välja teda sealt enam ei saa,? lisas Univer oma kogemustele tuginedes. Kaks aastat tagasi oli instituut pidanud putke tõttu loobuma ühest punase sõstra istandusest.

Taimetoodangu Inspektsiooni taimekaitsevahendite büroo juhataja Katrin Karelsohni andmetel kuulub putke kontrolli all hoidmine omavalitsuste valdkonda, sest see levib mittepõllumajanduslikel maadel.

Karelsohni sõnul on taime mahl nii mürgine, et lisaks tavalisele kõrvetusele nahaga kokku puutumisel tekitab see lastele suhu sattudes ka mürgistust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing