EPL: metsaoksjoni piirangud soodustavad petturlust

02. august 2001, 09:13

Seadus seaduseks, aga ostab ikka see, kellel raha rohkem ? niimoodi võib kokku võtta seda tüüpi juhtumid, kus vallast toimetulekutoetust saav talumees paari miljoni krooni eest erastamisoksjonilt maatükke ostab, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Piirangute ei jäägi Eesti või välismaa ärimehel, kellele mõni enampakkumisele pandud maatükk seal kasvava metsa või hea asukoha pärast silma jääb, üle muud kui otsida endale mõni variisik. Variisiku kasutaja kavatsused ei pruugi sealjuures sugugi ebaausad olla.

Selline äripraktika pole kiiduväärt, aga päris halb on, et tankistide kasutamise laialdane levik loob soodsa tööpõllu petturitele. Neile, kes haihtuvad kohe pärast maatüki eest esialgse sissemakse tegemist

Kirjeldatud probleeme saaks vähendada kahel viisil. Veidi abi võiks olla kõikvõimalike isikuinfot sisaldavate riiklike registrite avalikumaks ja täielikumaks muutmine ? sellisel juhul näiteks sotsiaaltoetuse saajad miljoniliste pakkumiste kattevarjuna kõne alla ei tuleks, kui just riigiametnikud silma mõnes kohas kinni ei pigista.

Rohkem abi oleks, kui selliseid piiranguid ? algselt sotsiaalse õigluse ja tasakaalu tagamiseks mõelduid, aga majanduslikel põhjustel raskesti täidetavaid ? vähem oleks. Peale selle, et piirangud tõmbavad ligi pettureid, loovad need suuri korruptsiooniahvatlusi ka omavalitsusametnikele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing