Pärnu raamatukogu projekt muudetakse odavamaks

06. august 2001, 09:14

Pärnu linnavalitsus loodab järgmisel nädalal saada uue raamatukogu projekteerijate nõusoleku projekti muutmisega ehitus odavamaks muuta, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu abilinnapea linnapea ülesannetes Taimi Vilgas ütles, et oma 23. juuli korraldusega lükkas linnavalitsus tagasi kõik pakkumised, mis olid esitatud Pärnu keskraamatukogu ehitamiseks riigihanke korras. Pakkumised osutusid raamatukogu projekti järgi koostatud taotluseelarvest rohkem kui 10 protsenti kallimaks.

Vilgas tunnistas, et pakkumiste tagasilükkamise põhjus pole linna rahanappus, vaid arhitektuuribüroo eskiisprojektile lisatud ehitise maksumuse ja ehitusfirmade hinnapakkumiste suur vahe. Arhitektuuribüroo näitas hoone maksumuseks 39,3 miljonit, pakkumised tulid vahemikus 59,3-62,4 miljonit krooni.

?Ei ole ühtki mõistlikku põhjust, miks me peaksime hakkama selliseid pakkumisi arutama,? sõnas Vilgas.

Linnavalitsuse ametnikud selgitavad parasjagu, millest on nii suur hinnavahe tingitud, sest tavaliselt pakutakse sellise mahuga ehituse juures rohkem üks-kaks miljonit.

Linnavalitsus on võtnud ühendust projekti autori arhitektuuribürooga Kolm Pluss Üks ja leppinud kokku kohtumise järgmisel kolmapäeval, et küsimust arutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing