Hydro Texaco jääb Tartu Lõunakeskusele ette

22. august 2001, 08:33

Lõunakeskuse tuleva nädala neljapäevale kavandatud avamine võib viibida, sest reedel kaubanduskeskust üle vaadanud vastuvõtukomisjon leidis, et keskuse liiklusskeem on puudulik, kirjutab Tartu Postimees.

Komisjoni liige, maanteeameti linnaliikluse büroo peaspetsialist Meelis Loost selgitas, et praegu on valmis vaid välja- ja sissesõidutee, mis ühendab Lõunakeskuse parkla Ringteega. Et tagada normaalne autode kulg, tuleb Loosti sõnul ehitada valmis ka väljapääs Riia maanteele.

?Kui väljasõit Riia tänavale tähtajaks valmis ei saa, pole võimalik Lõunakeskust avada,? kinnitas Loost.

Praegu sõidavad sajad autod iga päev Lõunakeskuse juurest Riia maanteele mööda ajutist teed, rikkudes liikluseeskirja: linna poole pöörates vuravad masinad üle ohutussaare pidevjoone ning Valga poolt Lõunakeskusse siirdujad satuvad vasakpööret tehes vastassuunavööndisse.

Lõunakeskuse projektijuht Jaan Lott selgitas, et Riia tänava väljasõidutee ehitus pole Lõunakeskuse rida, sest tulevase tee krunt kuulub kütusefirmale Hydro Texaco.

?Me ei saa kuidagi minna võõrale krundile asfalteerima,? nentis Lott. ?Aga probleem laheneb, seda peaksid garanteerima Hydro Texaco sõlmitud ehituslepingud.?

Hydro Texaco haldusjuht Urmas Mark kinnitas Tartu Postimehele, et 29. augustiks on väljasõidutee Riia maanteele valmis.

Kui see nädalaga ei valmi, pääseb Lõunakeskuse juurde üksnes Viljandi maantee ringtee poolt tulles. Nii sissesõidul Ringteelt kui väljasõidul Lõunakeskusest Ringteele on lubatud õnnetuste vältimiseks ainult parempööre.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing