300 krooni lõhestab koalitsiooni

22. august 2001, 08:09

Rahandusminister Siim Kallas sõdib maksude tõstmise ähvardusega vastu võimuliidu partnerite plaanile, mille kohaselt hakkaks riik tulevast aastast toetama kõiki lapsi 300 krooniga kuus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eilsel koalitsioonipoliitikute ja sotsiaalteadlaste kohtumisel tunnistas Kallas, et eelarvest on lastetoetuste suurendamiseks vajaliku raha leidmine ülimalt keeruline.

?Rahandusminister ütles, et kui toetuste tõstmine on rahva enamuse tahe, tuleb kaaluda ka maksude tõstmise varianti,? märkis arutelu kokku kutsunud rahvastikuminister Katrin Saks.

Avaliku arvamuse uuringud näitavad Saksa sõnul, et laste toetamine on üks väheseid kohti, kuhu inimesed oleksid nõus rohkem maksma.

Mõõdukad tahavad läbi suruda sotsiaalministeeriumis valminud lastetoetuse määra kahekordistamise eelnõu. Eelnõu kogumaksumus ulatub 600 miljoni kroonini, sest ta kergitab ka lapsehooldustasu seniselt 1200 kroonilt 1400 kroonini kuus.

?Tegu on nii suure summaga, et siit-sealt kokku hoides seda kokku ei kraabi. Samuti ei saa seda võtta sotsiaalministeeriumi eelarvest töötute või puuetega inimeste arvelt,? lausus Saks. ?Selle raha leidmisel tuleb kasutada sama loogikat, mida rakendati ettevõtte tulumaksu kaotamisest tekkinud miljardi krooni suuruse augu katmisel.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing