Uus Haapsalu spordihoone saab viimast lihvi

30. august 2001, 08:28

Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi üle 30 miljoni krooni maksva spordihoone avapeoni on jäänud vähem kui kuu, kirjutab Lääne Elu.

Rahvusvahelistele nõuetele vastavasse spordihoonesse paigaldavad ehitajad praegu tribüüne. Teisipäeval seati üles tablood ja kardinad, mille abil saavad suures saalis eraldi sporditunde pidada kolme klassi lapsed.

Teisipäeval hindas Eesti ühe nüüdisaegsema spordihoone ehitust spetsialistide komisjon: linnavalitsuse, projekteerija, ekspluateerija ja inspektsioonide esindajad.

Pisipuudusi komisjon leidis, kuid suurehituse valmimist need edasi lükata ei tohiks, tõdes linnavalitsust komisjonis esindanud ehitusjärelevalve insener Mati Jets.

'Panime puudused kirja, ehitaja peab need kõrvaldama. Paari nädala pärast kontrollivad inspektorid, kas see on tehtud,' rääkis Jets.

Ehituse peatöövõtja AS FKSMiga on tellijate ja projekteerijate koostöö sujunud suurte tõrgeteta, kinnitas ta.

Wiedemanni kooli võimla kasutamist hakkab korraldama loodav Haapsalu linna spordibaaside haldusettevõte Tarmo Tuisu juhtimisel.

'Hoone valmimise tärminit ei julge öelda, aga valmis hakkab ta saama,' nentis Tuisk. 'Avaüritus on plaanitud 28. septembrile.'

Spordihoone avamisel näevad haapsallased tipptasemel korv- ja võrkpalli. Kohale tulevad ka nende spordialaliitude Eesti tippjuhid, kes otsustavad, millistes Eesti spordihallides peetakse rahvusvahelised kohtumised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing