Res Publica hülgab parteistudes senise nime

05. september 2001, 08:17

Parempoolne ühendus Res Publica kavandab seoses eeldatava erakonnaks muutumisega jätta senise nime ja otsib sobivat eestikeelset varianti, kirjutab Postimees.

?Nimi Res Publica on laiapõhjalisele erakonnale liiga akadeemiline,? ütles ühenduse peasekretär Tõnis Kons. ?Vajame nimetust, mis väljendab meie maailmavaadet ja mida mõistaks nii teadlased kui ka näiteks maapoe müüja.?

Uue nime leidmine toimub ühendusesisese mõttevahetuse käigus, ütles Kons. Ta tunnistas, et sobivaid nimetusi leidub vähe, sest uue erakonna nimi ei tohiks korrata neid, mis on Eestis varem eksisteerinud ega tekitada vääralt mõistetavaid seoseid.

Res Publica liikmed otsustavad detsembri alguses peetaval kongressil erakonnaks muutumise küsimuse, ka nimevahetus võib siis hääletamisele minna.

Parempoolse maailmavaatega inimesi koondav Res Publica on viimasel ajal meedias kõneainet pakkunud peamiselt aktiivse tegutsemisega ettevõtjate seas sponsorite leidmisel. Ühenduse tänavune eelarve on BNSi andmeil ligikaudu kolm miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing