Microsoft üllatas pessimistlikku tehnoloogiasektorit

06. september 2001, 10:40

Tarkavaragigant Microsoft esines pessimismi täis tehnoloogiakonverentsil optimistlikult, öeldes et ta jätab oma 2002 aasta käibe- ja kasumiprognoosi muutmata.

Ettevõte finantsametnik John Connors teatas konverentsil, et Microsoft ei muuda selle aasta juulis välja öeldud 2002 aasta majandusprognoosi ja loodab seega sel aastal teenida 28,8-29,6 mld dollari suuruse käibe juures 1,91-1,95 dollarit kasumit aktsia kohta.

Ettevõte sõnul peaks 2002 aasta esimene kvartal (lõppeb 30 september 2001) tulema kehv, kuid see-eest teine kvartal peaks oktoobri lõpus turule tuleva operatsioonisüsteemi Windows XP tõttu tulema tugev.

Connors ütles, et Microsoft pole saanud niipalju tagasilööke kui teised arvutitoodete- ja teenuste tootjad, kuna tal pole eriti palju dot.com ja telekomisektori tööstuse kliente ning ettevõttel on lai geograafiline müügiulatus, mis aitab tal jagu saada regionaalsetest majandusprobleemidest.

Ettevõte peamine mure on praegu selles, kas personaalarvutite turg on stabiliseerumas, et ettevõte saaks rahuldada oma selle aasta arvutitoodete müügiprognoosi.
Samas ei mõjuta arvutite müügimahtude langus ettevõte kasumi- ja geograafilist laienemisplaani, teatas Connors.

Microsofti aktsia sulgus eile USAs 57,74 dollaril ehk 2,9% kõrgemal kui päev varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing