Börsiülevaade: Euroopa tehnoloogiasektor jätkab nutusena

07. september 2001, 09:39

Kuigi maailma juhtiva mikrokiipide tootja Inteli eile välja öeldud tulevikunägemus oli mõnevõrra helgem kui turg eelnevalt prognoosis, pole see täna avanenud Euroopa börsidele kuigi positiivselt mõjunud.

Viimase kahe päeva jooksul keskmiselt 4% võrra langenud Euroopa telekomisektor tiris eile tavapäraselt kiiremasse langusse ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis sulgus päeva lõpus juba poolesajal kroonil ehk üle 5% vähem kui päev varem.
Viimase kahe kuuga on aktsia kukkunud aga juba kolmandikku.

Kohaliku telekomi aktsiast sai eile suurema laksu taas ettevõtte suuromanik Sonera, kelle jaoks on 10%sed päevased kukkumised saanud juba päevanormiks. Nii ka eile.

Maaklerite sõnul on Telekomi languse surve tulnud Londonist, kus jätkatakse valimatult oma portfellide tühjendamist telekomisektori aktsiatest. Eesti Telekomi hoiutäht (GDR) kukkus eile Londonis 8,20 dollarini (aktsiahinnaks ümberarvutatuna 48,20 krooni) langedes päevaga 7,6%.

Mõningal määral süüdistatakse aktsia languses veel ikka ka juhtkonna aktsiate tagasiostu otsuse venimist kui ka jätkuvat konkurentsi sideturul.

Tõsisema languse elas eile Tallinnas läbi ka tehnoloogiasektori arengutest mõnevõrra sõltuv Harju Elektri aktsia, mis sulgus praktiliselt viimase kolme aasta madalaimat taset tähistaval 27 kroonil ehk ligi 5% miinuses.

Ülejäänud aktsiaturg püsis aktiivse kauplemise taustal enam vähem stabiilne.
12,8 mln kroonist käivet näidanud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia sulgus 146,25 kroonil ehk 0,2% plussis.
0,1% kõrgemal ehk 48,50 kroonil sulgus ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing