Kaks Võrumaa tööstusala tahavad ELi raha

18. september 2001, 08:31

Võru linn ja Vastseliina vald soovivad kumbki Euroopa Liidu Phare programmist seitset-kaheksat miljonit krooni oma tööstustsooni väljaehitamiseks, kirjutab Võrumaa Teataja.

Reedel esitleti asjakohaseid projekte majandusministeeriumi ametnikele, kes andsid lootust, et rahaeralduse otsus tehakse lähemate kuude jooksul.

?Plaanime luua 15,5 hektari suurusele maa-alale tööstuspiirkonna,? ütles Võru abilinnapea Andres Kõiv.

Maavanem Mait Klaasseni. sõnul on projekti nõrgaks kohaks planeeritava tööstuspiirkonna asumine soos. Soisele pinnasele tööstusala loomisel jääb Klaasseni hinnangul väga vähe raha tööstusala ettevalmistamiseks, kuna raha kulub peamiselt pinnase täitmiseks.

Vastseliina tööstuspiirkonna projekti maksumus on seitse miljonit krooni, mis vallavanem Kadi Kauri sõnul kuluks tsooni varustamisele vee, kanalisatsiooni ja elektriga, lisaks rajataks tee ja Perametsa sild.

?Ala, mida on kokku 24 hektarit, jääb osaliselt Vastseliina aleviku territooriumile. Praegu tegeldakse n-ö esimese etapiga, maa-alaga, mis hõlmab endise Vastseliina sovhoosi töökoja piirkonda. Sellel asub praegu kolm ettevõtet,? rääkis Kaur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing