USA õhutab Balti riike koostööle Venemaaga

Inno Tähismaa 25. september 2001, 13:58

Leedu välisminister ütles, et sai täna kirja USA välisministrilt Colin Powellilt, milles viimane soovitab Balti riikidel võidelda terrorismi vastu ja arendada koostööd Venemaaga, vahendab Reuters.

?Ma soovitan tungivalt töötada välja tegevusplaan koos sammudega, mida te iseseisvalt või üheskoos saate pühendada ülemaailmsele võitlusele terrorismiga,? kirjutab Powell kirjas, mille koopia saadeti Reutersile.

Powell edastas oma poolehoiu Leedu ja tema Balti naabrite Eesti ja Läti ühinemiseks NATOga, ent lisas, et nad peavad tegema koostööd Venemaaga, mida peetakse võtmeriigiks USA sõjaliste aktsioonide toetajana Kesk-Aasias.

?Me jääme kindlaks oma toetusele teie ette valmistamiseks täielikuks liitumiseks üle-Atlandilise ühendusega,? seisab kirjas. ?Me ootame eelkõige teie mõtteid võimalustest, kuidas Balti riigid saaksid teha koostööd Venemaaga.?

Leedu välisministri pressiesindaja ütles, et Powelli kiri tuli vastuseks Leedu välisministri Antanas Valionise kirjale, milles tunti kaasa hiljutistele terrorirünnakutele ja rõhuti solidaarsusele USAga.

Powell teatas ühtlasi, et otsib uue aja Leedu ja USA ametnike kokkusaamiseks, mis lükkus edasi seoses 11. septembri rünnakutega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing