Võru linnavalitsusel lasub pettusekahtlus

27. september 2001, 09:24

Politsei algatas Võru linnavalitsuse suhtes kriminaalasja, uurimaks, kas vastavad tõele väited, nagu oleks linnavalitsus esitanud Tartu halduskohtule võltsitud dokumente protsessis endise töötaja Jüri Johansoniga, kirjutab Võrumaa Teataja.

Prefekt Kalev Ilves kinnitas eile Võrumaa Teatajani jõudnud kuuldusi kriminaalasja algatamise asjus, kuid keeldus uurimise huvidele viidates asjade seisu lähemalt kommenteerimast. Kriminaalasi algatati 7. septembril.

Politseile avalduse esitanud Jüri Johanson kinnitab, et kahtlus tekkis tal kahe dokumendi osas, mille linnavalitsus esitas tõenditena halduskohtule. Johanson töötas varem linnavalitsuse omandinõunikuna, kust ta koondati. Johanson kaebas koondamist seadusevastaseks pidades linnavalitsuse halduskohtusse ning võitis protsessi.

Pärast seda, kui kaotuse osaliseks saanud linnavalitsus kaebas halduskohtu otsuse edasi ringkonnakohtusse, otsustas Johanson esitada politseile avalduse, et politsei uuriks kahe kohtule esitatud dokumendi tausta. Väidetavalt on need võltsitud.

Need kaks dokumenti on linnavalitsuse korraldus ja linnapea käskkiri. Sellega on kahtlusaluste ringi haaratud linnavalitsus, sest korraldus on kollektiivne otsus ning linnapea eraldi, sest tema on dokumentidele alla kirjutanud.

Linnavalitsuse korraldus, mis tühistab 1997. aastal vastu võetud linnavalitsuse omandiosakonna põhimääruse, on Johansoni hinnangul võltsitud. Kuigi see kannab kuupäeva 28. detsember 2000, on see tegelikult tehtud tagantjärele, näitamaks, et osakond, mida Johanson juhtis, kaotati ära seaduspäraselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing