Imavere Saeveski üritab Aasia turule siseneda ehituspuiduga

03. oktoober 2001, 12:27

Eesti suurim saetööstus AS Imavere Saeveski üritab lähiajal siseneda oma hööveldatud ehituspuiduga Aasia turgudele, kinnitas Imavere Saeveski juhataja Peedo Pihlak.

Pihlaku sõnul on neil tõsine kavatsus minna Jaapani, Hiina, Taivani, Hongkongi ja ka Austraalia puiduturule. ?Ühtki partiid pole me veel sinnapoole saatnud,? ütles Pihlak ja lisas, et samas on eksport Aasiasse nende järgmise aasta plaanides sees.

Imavere Saeveski kavatseb järgmisel aastal eksportida Aasiasse kuni 30 000 kuupmeetrit hööveldatud ehituspuitu. ?Kuigi sertifitseeritud toodete eest saaks Aasia turgudel paremat hinda, saab seal müüa ka sertifitseerimata tooteid,? lisas Pihlak.

Pihlaku sõnul aitab eksport Aasiasse ja Ameerikasse hajutada tootmisriske. ?Tänavu on Euroopa saematerjali turud olnud madalseisus,? rääkis Pihlak. ?Kui järgmine kord tuleb Euroopa turgudel jälle 20protsendiline mõõn, siis tänu Aasia ja Ameerika turule pole löök meile enam nii ränk.?

Imavere Saeveski tooteid aitavad Aasia turgudel müüa Imavere Saeveskist kolmandikku omava Stora Enso Timberi sealsed müügikontorid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing