Ignar Fjuk andis peaministrile avaliku kirja Eesti Energia erastamise asjus

05. oktoober 2001, 16:45

Riigikogu liige Ignar Fjuk andis täna peaminister Mart Laarile üle enda avaliku kirja, milles väljendab muret Eesti Eenergia erastamise üle.

'Arvestades Eesti Energia tugevate rahavoogude ja tootmiskulude vähendamiseks tehtavate pingutustega, on Eesti Energia poolt taotletud ning inspektsiooni poolt kooskõlastatud hinnatariifid ülekohtused, ebaseaduslikud ja vajavad seetõttu muutmist,' kirjutas Fjuk.

Oleks silmakirjalik eeldada, et inspektsioon vastutab oma vaieldavate otsuste eest üksi, märkis ta. Vaevalt on valitsuse silmatorkav NRG meeleoludele allajäämine jätnud (energiaturu) inspektsioonile oma mõju avaldamata.

'Julgen arvata, et NRG lepingute 15 aastases perspektiivis võimendavad (energiaturu) inspektsiooni ükskõiksus ja tegevusetus lepingutes sisalduvaid võimalikke puudusi ja nendega kaasnevaid ohte ning lubavad seega Eesti elektritarbijale üsnagi troostitut tulevikuväljavaadet,' väitis Fjuk.

'Toimunu on näide seaduse ja seadusest juhinduvate ametnike jõuetusest kaitsta tarbijat ja ettevõtluskeskkonda monopoolse äriühingu meelevalla eest ja näitlik õppetund, millised ebameeldivad ?üllatused? võivad meid järgmise viieteistkümne aasta igal esimesel oktoobril oodata.

Ei tasu arvata, et ebameeldivused on sellega selja taha jäetud. Ei, see oli alles algus,' kirjutas Fjuk.

'Seda enam, et peale Narva Elektrijaamade 49% aktsiate üleminekut NRG-le seisab Eesti Energia seljataga ja tarbijaga silmitsi lineaarse kasumiambitsiooniga äriühing.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing