Uued USA rünnakud senistest jõulisemad

11. oktoober 2001, 08:38

Ühendriikide viimase öö Afganistani pommitamised on olnud senistest jõulisemad, teatab MTV3. Talibani rühmitus teatas kümnest hukkunust, samuti ka seda, et bin Laden on endiselt riigis.

Ühendriigid käivitasid öösel seni võimsaimad õhurünnakud pärast pühapäeval alanud Afganistani rünnakuid. Kasutati nii pomme kui tiibrakette. Afganistani valitsev Talibani rühmitus teatas kümne inimese surmast maa pealinna Kabuli lähedases tollihoones. ?Tsiviilisikud on tapetud. Mis võiks olla suurim terrorism kui see,? rääkis haridusminister Amir Khan Muttaqi kohalikule uudisteagentuurile AIP. Muttaqi sõnul olid surmasaanud sama perekonna liikmed, oli nii naisi kui lapsi.

Ühendriigid ründasid pommide ja rakettidega Kabuli ja muid linnasid kohaliku aja järgi varahommikul. Pealtnägijate sõnul kukutati Kabuli vähemalt 12 pommi, mõned neist linna keskuse piirkonda. Kabuli lennuväljalt kuuldi võimsaid plahvatusi. CNNi andmetel on esimeses pühapäevases õhurünnakus surma saanud paljud Talibani juhid ja kaks Talibani kõrgemat väejuhti, mulla Mohammad Oari sugulased. Talibani esindaja teatas, et Osama bin Laden on salajases turvalises paigas ja endiselt Afganistanis. Taliban teatas ka eile, et üle 70 inimese on surnud ja sada haavatud varasemates rünnakutes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing