Börsiülevaade: Euroopa turud mõtlevad enne tõusu alustamist

12. oktoober 2001, 09:38

Tehnoloogiasektori eileõhtune ralli USAs on aidanud Euroopa turud kergelt tõusule, samas ei ole tunda suurt edasiminekut, kuna mõne positiivse majandustulemuse kõrval domineerivad turul rohkem negatiivsed uudised.

Eile võimendusid välisturgudel sosinad, et ettevõtete majandustulemused hakkavad tasapisi august välja tulema. Positiivne eelaimus viis välisbörside kõrval tõusule ka Tallinna börsi, kus eilse päeva jooksul ei suudetud registreerida ühtegi langevat aktsiat.

Emotsionaalsete aktsiaturgude meeleolu on viimaste päevade jooksul muutunud taas kardinaalselt. Investorid püüavad näha ettevõtete majandustulemustes üha rohkem positiivset, samal ajal ignoreerivad käivat sõjategevust ja peavad terrorismi paratamatuseks.

Hea meeleolu kandus ka Tallinna börsile, kus eile oli taas näha aktiivsuse ja ostuhuvi kasvu Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia osas, mis kangutas end taas pealpoole 60 krooni, sulgudes 60,75 kroonil ehk 2,1% kõrgemal kui kolmapäeval.

Eile hommikune uudis Hansapanga <GR#EE.HP> all oleva Leedu LTB 527 mln krooni suurusest 9. kuu kahjumist Hansapanga aktsiale halvavalt ei mõjunud, kuna LTB erastamisel moodustunud ning tütarettevõte kasumiaruandesse läinud suured provisjoneerimiskulud olid investoritele juba eelnevalt ette teada.

Balti suurima panga aktsia sulgus 140,25 krooni ehk pool protsenti kõrgemal kui päev varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing