Tallinn sõlmib koostööprotokolli turvalisuse tõstmiseks

Inno Tähismaa 12. oktoober 2001, 13:41

Teisipäeval, 16. oktoobril kell 15 toimub Tallinna Raekojas Tallinna Linnavalitsuse, Tallinna Politseiprefektuuri ja seitsme turvafirma vahelise koostööprotokolli allkirjastamine.

Koostöö eesmärgiks on turvalisuse taseme tõstmine Tallinnas, kaasates sellesse töösse turvafirmade ressursi, kogemused ja oskused.

Koostöö on kavandatud mitmeetapilisena. Esimeses etapis hakkavad turvafirmad ja politsei vahetama infot õigusrikkumistest Tallinna tänavatel. Turvafirmad valivad oma patrullautode pargist välja esialgu 1-2 parimat ekipaa?i, kellele Politseiprefektuur tagab täiendava väljaõppe. Autod varustatakse kleebisega 'Tallinna Politsei koostööpartner'. Antud kleebisega turvafirmade autopatrullid hakkavad lisaks oma põhiülesandele osutama linnakodanikele ja turistidele igakülgset informatiivset abi.

Koostöö jooksvat korraldamist ja infovahetust hakkab juhtima Politseiprefektuuri juurde moodustatav Koordinatsiooni Nõukogu.

Turvafirmadest on avaldanud soovi esimesel etapil koostööprotokolliga ühineda: Alfa Star, ESS Eesti, Lilto, Securitas, Tammiskilp, Taffudi ja CBR Turvateenused.

Koostööprotokoll jääb avatuks kõikidele Tallinnas tegutsevatele turvafirmadele.

Koostöö järgmiste etappide eesmärgiks on täiendavate õiguste taotlemine turvafirmadele, mis võimaldaks reaalselt rakendada mõjutusmeetmeid õigusrikkujate suhtes nii, nagu seda teeb politseitöötaja. See aga vajab 'Turvateenistuse' ja 'Abipolitseiniku' seaduste muutmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing