Eesti Post: Paanikaks pole põhjust

16. oktoober 2001, 15:16

Seoses viimastel päevadel esinenud kahtlust äratanud kirisaadetistega teatab AS Eesti Post, et paanikaks pole mingit põhjust.

Eesti Posti turvatöötajad on saanud hea koolituse, sealhulgas USA-s
postiturvalisuse spetsialistide poolt. Toimib infosüsteem, mis võimaldab
teada saada ka teiste riikide turvatalituste kogemusi. Septemris külastasid Eesti Posti Euroopa Postiettevõtete Turvalisuse Komisjoni audiitorid, kes kontrollisid olukorda ja andsid sellel kõrge hinnangu.

'Meie töötajad tunnevad postitöö turvaeeskirju ja täidavad neid kõrvalekaldumatult,' ütles AS Eesti Post peadirektor Tarmo-Jaan Tõeleid.
'Seoses Pärnu juhtumiga, mis on saanud ajakirjanduse poolt suure võimenduse ning on tekitanud elanikkonna seas maailmasündmuste taustal mõningase rahutuse, tuleb kinnitada, et postitöös on olukord igati kontrolli all,' lisas Tõeleid.

Pool kirjavahetuse kogumahust on arved, teated ja muud informatsioonisaadetised. Need on kirjad, mis trükitakse Eesti Elektronpostis ja Maksekeskuses, mida ümbrikustab ning sorteerib masin kuni kandepiirkonnani välja. Need on absoluutselt turvalised saadetised. Ei ole välistatud, et meediaväljaannetes avaldatu põhjal võib aga mõni 'naljamees' läkitada kirjaga mingit valget pulbrit, millest praegu kogu maailm räägib.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing