Rõuge vald kavatseb ise valgustusvoolu toota

17. oktoober 2001, 08:15

Rõuge vald Võrumaal kavatseb hakata ise elektrit tootma ja sel kombel vähemalt paarikümnele perele elatist pakkuda, kirjutab Postimees.

Praegu annab Rõuge vallas voolu kolm vesiveskit ning veel paar vana on taastamisjärgus. Hetkel töötavatest võimsaim, Saarlasõ veski suudab täisvõimsusel toota nii palju voolu, et igas valla majapidamises võiks süüdata ühe lambipirni.

?Kui töötavaid veskeid oleks viis-kuus, siis valgustuseks kuluva voolu saaks oma vallast,? hindas Rõuge vallavanem Kalvi Kõva.

Suuremaid vesiveskeid on Rõuge vallas kokku kümme, seitse Pärlijõel. Väiksemaid tuleb lisaks veel paarkümmend ning peale nende on vallas kümmekond vesioinast - looduslikku veepumpa.

?Tahame võtta uuesti kasutusele ammu unustatud vana ning selle kõrval näidata ka päris tänapäevaseid võimalusi,? iseloomustas Kõva vallas valminud ambitsioonikat projekti, mis kujundaks Rõugest alternatiivenergia keskuse. Kava järgi annaks käivitunud elektrijaamad tööd paarikümnele perele.

?Narvast tulevast elektrist me siiski loobuda ei saa, aga omatoodetud elektri saaksid veskiomanikud müüa Eesti Energia võrku,? ütles vallavanem.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing