Tapa sõjaväelinnaku maksumus paisus paberil veerand miljardini

29. oktoober 2001, 08:28

Tapale uhiuue sõjaväelinnaku ehitamise kulud on kahe aastaga lumepallina kasvanud, küündides selle aasta maiks dokumentides ligi veerand miljardi kroonini, mis on kaitsejõudude peastaabi kahe aasta tagustest rehkendustest kaks ja pool korda enam, kirjutab Postimees.

Veerand miljardit krooni neelaks raudteesõlmena tuntud väikelinna külje alla nelja aasta jooksul kerkivad kuus 180kohalist kasarmut, 300kohaline söökla, õppehoone, staabihoone jne.

Sellise hoonete hulga pani paika eelmise aasta novembri lõpus sõjaväelinnakule nurgakivi asetamisel avalikkusele jagatud arengukava.

Kuidas on võimalik ehituse maksumuse selline paisumine kahe aasta jooksul, ei osanud 19. septembril riigikontrolli peakontrolöri otsusega lõppenud auditit juhtinud Peeter Lätti öelda. ?Kaitseministeerium seda lihtsalt ei kommenteerinud,? nentis Lätti, toonane auditijuht ning praegune riigikontrolli direktor.

Põhiliseks probleemiks on auditi otsuse põhjal see, et NATOsse pürgimiseks olulisi investeeringuid on tehtud ilma selgete kavadeta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing